1. YAZARLAR

  2. Kübra Tanrıverdi

  3. "Hangi Fırça Anlatır"
Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

"Hangi Fırça Anlatır"

A+A-

  İçim içim diye söylenen tüm cümleler hangi lisanın ifadesidir, bunca zaman oldu çözemedik çözemeyeceğiz. M.ö M.s hiçbir zaman bir arpaboyunda iler gidemedik.. Neyin engeli sebep oldu ruhumuzun celb almasına ki zira biz çözüm müsveddelerini ileri süren varlıklarız, değil mi ne çabuk unuttuk. Gittiğini sandığımız kaç duygu var ise şayet hepsi bir tecrübe olarak yerini aldı. Şems kalbinin zindanından meydana çıktı, Mecnun deli oldu kaldı, Dumrul yol kesti. Üç akçeyle geleni gideni ayıkladı. Yol verdi yol aldı. Köprü oldu bugünlere taşındı nicelere ilham oldu. Sevgi olan her günde kapımızı çaldı. Bozuk olan zilde üstelik yoktu, duymayan duymak istemeyen ev sahibinin sayısı arttı. Pekala sonradan kıymete bindi ki zira o apayrı ..
    Kapının misafir gözünden bakıldı. Kapı açılmadı. Risk almayan ev sahipleri pencere ardından bakıp yaşamayı etti. Bazen bir serçe gibi pervasız bazen bir martı gibi hazan oluşun niteliklerini yaşamak ve bedel ödemek hangi miladın mirası oldu. Defalarca kopan,  koptukça harlanan acı veren adım attıkça kanayan ve yarınlara rüzgârlar gönderen ne idi ? Hangimizin eseriydi ? Kimin kim de kalan son yaprağıydı ? Hangi kuşun kanadı, hangi bülbülün sesinde hem yakıyı hem tadı bilir olduk. Biliyorumlara sığdırılan her ne var ise bilinmediği o kadar açık iken insan nasıl kör kalabildi ..
Esaretmidir nedir ..! Bir umut bir lokma bir dem su bir kırıntı mı ? Hangisi riya ile nüksetti ruhunuza.
    Zamanla kabulleniyor insan ve anlıyor renkleri bir tiner ile imha ettiğini görüyor. Yıpranan fırça uçları kaç kaç darbede biten tuvalin hesabını veriyor. Biten tüplerce boyalar spatuladan sıyrılan hayatlar ..
Nemlenip küflenen sabah ayazında ufuklarda görünen tuvalde hapsolmu yoksa yetkinlik ile mi yarınlar taçlandı.  Zamana kesilen faturaların sebebi sorumsuz yelkovan değil bizleriz bizleriz ve bizleriz ..
Yağmurlarda bile temizleyemeyeceğiniz ruhunuzu konu olmayan vurgunlarda Ütopyalarda yaşayan sizlerdiniz. Menekşe, yasemen var ike farazilerden yana olanda sizlerdiniz.
Dört yanı kapalı olan kuşun sesi ile cenk bulan kafesi peki onu da görmediniz, görmek istemediniz değil mi ? Usanmadınız mı ruhunuzu hapsetmekten, kuş canı kafesi cenk ettiriyor. Sizin ruhunuzun kafesi de kilidi de sizlersiniz. Düşünebildik mi hiç, düğümüz kaç kez can buldu can oldu. Göğe yükselen kuşun kafese olan selamın da kanadında milyonlara akan fırçalar can buluyor can oluyor.

Bu yazı toplam 1386 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar