1. YAZARLAR

  2. Kübra Tanrıverdi

  3. Geldi Yine Seher Yeli
Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Geldi Yine Seher Yeli

A+A-

 

Böyle başlar hikâye, şehre bir yabancı gelir yada taşınır umutlar hayatlar. Tek tek ulu orta taşınır..               
   Vakti gelen her nihayetin yerini alann boş divanlar seyre duruyor olmanın demini yaşıyor. "Çay koy" ısınsın umudun yankılanan boş kuru zifri. İçilmeyen çayın, zemheri deminde kalır hülyaların parçalı bir havanın verdiği is çayın buğusuna karışsaydı belki şekere gerek kalmazdı. Bir çift tatlı sözün bir pınarı iyileştireceğinin cürreti doğsaydı eğer, yaşam içindeki somut adımları kanıtlardı. Bugünü, yarını ve sonrayı.. Uçuşan gönül kuşu, bir damla su ile tatlı sözün kıymetini bilir. "Kuş kadar olmadın"derken iyi düşünmek gerektiğinin farkında olmak gerekiyor. Henüz vakit varken ve elden giden fırsatlar toz duman olunca kıymete bindirilmesin. Erken açtığı kanadının acısına dayanamayıp solan çiçeğe kalkıp hesap soramazsın. İnsan, bir tercih bir kabullenişin ömürde yarattığı ihtişam ve tahribin ivmesinin aynı olduğunu zaman geçtikçe anlıyor. Saçlarındaki asıl rengin kendini gösterip beyaza karışınca ki çok daha iyi anlıyor.
  Umulan bulunan hepsi aynıymış. Hissettirilen hangi duygu olursa olsun, nüksedilen her bir his başka sistemde farklı bir yer tutuyor. Anlam farklılaşıyor. Ya çığırdan çıkılan yada gelinen sonuçtan ileri gidilmiyor. Acele edilen herşeyin hızla yere çakılan taş gibi kaplumbağa misali ters çevrildiğinde çıkan feri ile ortaya çıkıyor olmasına söylenecek söz yok oluyor.. Haddi bilmeyen bunu hadsizlerin içinde kalmanın eziyeti buna katlanmaktaki meziyeti yalnızca yaşayan biliyor. Tuvaller de yer alan her fırça darbesinin yerin de hangi duygu saklanır kim bilebilir ?
   Acıyı, mutluluğu kaçıncı katman sonrasın da görebildiğini hiç düşündün mü ? Düşünmek istedin mi ? Zira bu soruların içinden çıkabilip yarına koşulsuz merhabalar ile cesurca yürüyebilmeyi kendine yeğleyebildin mi.. Bırak seher yeli alabildiğine götürsün kurumuş otları yaprakları. Rakımı yüksek olan dağların sisinde saklı olan bir dünyanın hayalî kalbini cenge alıyor olması, mor rengin tende bırakacağı güzelliği meyl veriyor huzura ki bu yetmez mi ?

Bu yazı toplam 2195 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar