1. YAZARLAR

  2. Kübra Tanrıverdi

  3. Bir Rüzgardın
Kübra Tanrıverdi

Kübra Tanrıverdi

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Rüzgardın

A+A-

Sevgidendir o ..
Bırak bağırsın, bırak vursun, bırak üzerine gitsin
Bırak elinden geleni ardına bırakmadan yaptığı herşey yanına kalsın.
    Bırak senin iyiliğini o düşünsün, bırak eti senin kemiği onun olsun. Bırak sorsun soruştursun, bırak iki ekmek alsın. Bırak arabayı kullansın, hastahaneye götürsün. Bırak takip etsin. Bırak onun cebinde parası olsun. Sen de olsun üç kuruş olsun gayri ihtiyari ziyanı olmaz.. 
"DERLER" kalkıp insan olmanın onda birini yakalayamadan fanilik içerisindeki maninin her türlü ezberini yaşatırlar. Kimin ezberi, neyin ezberi, kimin doğrusu, neyin farzı, neyin mavisi bunu bilmek açıklamak hiçbirinin aklına gelmez. İşlerine gelmez gelemez..
Zıtlık olarak nitenlendirirler. Oysa her rengin aynı palet içindeki güzelliğin tamamlayıcı bir parçası olduğunu kabul etmez edemezler. Herşeyin şeytanı da keçisi de sizsiniz bunu unutmayın. İşlerine gelmediğiniz sürüye ayak uydurmadığınız uymadığınız. Düşündüğünüz mantığın taşıdığınız aklın vicdanının faturasıdır.. Yazın bunu dürün bükün fakat saklayın. Zamanla, "kara" olacaksınız. Tabi bu onların karası olacak. Çünkü siz bir rengin içerisindeki nihayetleri yaşıyorsunuz. Bir adım dahi önde olmanız rahatsızlık veriyor. Ezber bozuyorsunuz. Unutmayın her ezber bozucu, bozguncudur şahsına münhasır kimi fanilerde. Bu yüzden bu zaman da kör diye anılırken, başka zamanın aydını olarak olmanın onurunu yaşamak için gün sayacaksınız.. Umudun rengine bir ateş yakacak ve ateşin yangınıyla varolmanın tabiatın da olmanın mümkünlüğündeki gerçeği edimiyle cenk olmanın, bir yıldız kayarken umudun canlanmasının ne demek olduğunu yaşayacağız. Kül olan kaç umudumuz, hayatımız var ise tekrar yaşayacağız.
       Gözden dökülen her bir damla ile yeniden ayaklanmanın ne büyük bir güç olduğunu, bunu için de varolmanın gücü ne yücedir.
Bir düşünsene ..!
Sonra kapalı kutu olanın, başkasına açılmış olması senin kabahatin değil ki. Sana sayfalarca senaryo yazanın 7 yabancıya çiçek açmaya açtırmaya çalışması, bu oyunun ve bu hikâyenin en adi kahramanı olduğunu gösteriyordur. Sabret, tecelli olacak kaç ömür var ki ellerinde? Hayatında kaç figüran olduğunu kaç dramanın aslına riayet etmediğini inan bana göreceksin.
Çok sözün yalansız, çok paranın haramsız olmadığını hâlâ görmüyormusun ? Kâh zaman gelir ki, tükürenin lama tükürdüğünü yalayanın dallama olduğunu bir kez öğrenirsin.

Bu yazı toplam 17268 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar