SİYASETTE ZOR DÖNEM BAŞLIYOR!

 

Rahmetli dedem Türkiye’nin çok zor dönemlerinde yaşadı ve “Türkiye zor dönemlerden geçiyor” diyerek vefat etti. Babam hayatta ve onun da ömrünün bir bölümü bu sözlerle geçti. Ben bildim bileli de hep zor dönemlerden geçiyoruz. Sanırım bizden sonraki nesil de bu sözlerle yaşamaya devam edecek.

İşi özetleyecek olursak, Türkiye’de siyasette gerçekten yeni ve çok zor bir dönem başlıyor. Zira 15 yıldır AK Parti’nin alternatifsiz hale getirdiği sağ seçmen sıkıldı, bunaldı ve canına tak etti. Bugüne kadar lanet olsun deyip AK Parti’ye oy verenler oldu. İki kez üç kez AK Parti’ye oy verip “Elim kırılsa da vermeseydim” diyenler sandık başına gidince yine AK Parti’ye oy vermek zorunda kaldı. Gençler çok bilmez ama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koalisyon döneminde yapamadıkları bilenleri de MHP’den iyice soğuttu. Kısacası şimdi AK Parti ve MHP’ye küsenlerin rahatlıkla oy verebilecekleri “İYİ Parti” gerçeği var. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın da “Yeni bir gömlek giyme zamanı geldi” sözlerinin Aralık ayında partiye dönüşeceğini dikkate alırsak özellikle iktidar açısından çok daha zor bir dönem başlıyor. Buna AK Parti’de görevden alınan ve alınacak olan belediye başkanlarını da ilave ederseniz sorun daha da büyüyecek gibi. Sizce birileri bu yöntemle AK Parti’nin altını oymaya mı çalışıyor, ne dersiniz? Şu anda Türkiye’de seçmenin yüzde 41’i oy verdiği belediye başkanı ile idare edilmiyor, bunu iyi okumak gerekiyor.

Bugün, AK Parti içerisinde tabanın çok da hoşlanmadığı şeyler inadına yapılır gibi. Buna yolsuzluğa bulaşmış belediye başkanları ve milletvekillerinin yanı sıra, FETÖ’cü olduğu herkes tarafından bilinen partililer, belediye başkanları ve milletvekillerini de eklerseniz liste bir hayli uzar gider. Türkiye’de şehrin göbeğinde gökdelenlerin üzerine kaçak katlar çıkılırken, Karadeniz yaylalarında tek katkı evleri yıkmak hangi aklın işi? Ayrıca kripto FETÖ’cüler her tarafta görevde aktif bir şekilde devam ederken çocuğunu sadece altı ay cemaat okullarına gönderdiği için dünya şampiyonu güreşçiyi görevden almak hangi aklın işi?

Devir yıkama, yağlama ve yalakalık devri ama sonu nereye kadar gidecek merak ediyorum. Bugün siyasette de, ticari hayatta da, kamu kurumlarında da işini en iyi yapanlar değil de en çok yalakalık ve yağdanlık yapanlar işini en iyi yüzdürenler arasındalar. Unutmamak gerekir ki, herkesin bir hesabı varsa yüce yaratıcının da mutlaka bir hesabı olacaktır.

Ayrıca bu ülkenin en büyük sorunu ne terör, ne işsizlik ve de ekonomik sorunlardır. Bugün ülkemizin en büyük sorunu, rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık, adam kayırma ve adaletsizliktir. “Devletin dini adalet olmalı” mantığından yola çıkarak bir gün adaletin herkese lazım olacağını da herkesin fazlası ile düşünmesi gerekiyor.

Bu yazıyı yazarken yeni Parti’nin Kocaeli il başkanının istifa ettiğini öğrendim. Yeni Parti adına çok acemice yapılmış bir atama olduğu ortaya çıktı. Belediye başkan adayı ve milletvekili adayı belirleme sürecinde de bu tür acemice işler yapılırsa başarı elde edilemez. İl başkanlığından istifa eden Haluk Ulusoy umarım başkaları tarafından tehdit edilmemiş ve kendi rızası ile istifa etmiştir…

20 Nisan 2018-İYİ PARTİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

08 Şubat 2018-CEYHAN GEBZE ÜZERİNE KONUŞTU!

04 Aralık 2017-BU İŞ ANLAŞMASIZ OLMAZ!

29 Kasım 2017-AK PARTİ ÇOK GERGİN!

09 Kasım 2017-SİYASETTE ZOR DÖNEM BAŞLIYOR!

27 Ekim 2017-HERŞEY DAHA “İYİ” OLACAK MI?

25 Eylül 2017- Akşener taraftarları şov yaptı!

16 Eylül 2017-AK PARTİ’DE İŞLER KARIŞTI

13 Eylül 2017-AK PARTİ NEYİN PEŞİNDE?

05 Haziran 2017-MERMERCİLER BİR ÇIRPIDA GEÇERKEN!

27 Mayıs 2017-MERMERCİLERDE HANGİ AK PARTİLİER VAR?

14 Mayıs 2017-BİTMEYEN ANİBAL KAVŞAĞI

29 Nisan 2017-“HAYIR” ÇIKSA REFERANDUM İPTAL EDİLİRDİ

18 Nisan 2017-REFERANDUMDA KİM KAYBETTİ?

14 Nisan 2017-SANDIK VE SORUMLULUK!

07 Nisan 2017-YALAKA DEVLET MEMURLARI…

31 Mart 2017-GERİLEN TÜRKİYE’Yİ İZLERKEN…

24 Mart 2017-BU REFERANDUM ERTELENİR Mİ?

14 Mart 2017-GELECEĞİ YOK EDİLEN GENÇLER

11 Mart 2017-REFERANDUM SÜRECİ GEBZE’YE NE KAZANDIRIYOR?

04 Mart 2017-GEBZE’NİN YOĞUN VE GEREKSİZ GÜNDEMİ…

21 Şubat 2017-GEBZE’YE YAPILAN BAŞMÜDÜRLÜK İHANETİ

18 Şubat 2017-KUTUPLAŞARAK REFERANDUMA GİTMEK

11 Şubat 2017-DEVİR YALAKALIK DEVRİ!

03 Şubat 2017-CHP’DE ÇARPIŞAN YUMURTALAR!

28 Ocak 2017-NEYE EVET, NEYE HAYIR?

21 Ocak 2017-TARAF OLMAK MI YALAKA OLMAK MI?

14 Ocak 2017-TÜRKİYE NELERİ TARTIŞIYOR?