BU İŞ ANLAŞMASIZ OLMAZ!

AK Parti Gebze tarihinde farklı bir kongre süreci yaşıyor. Bugüne kadar birkaç-kez ertelenen Gebze kongresi, cumartesi akşamı yeniden şok bir şekilde ileri bir tarihe ertelendi. Kongrede genel merkezin adayı İrfan Ayar ile eski il başkan yardımcısı Hüseyin Kurt yarışacaktı. Kongre iptal olunca partili partisiz herkes; “Hüseyin Kurt’un kazanacağı anlaşılınca kongre iptal edildi” yorumlarına sebep oldu. Burada tabi ki AK Parti il başkanı Şemsettin Ceyhan başarısız bir tablo ortaya çıkardı. Başka ülkede olsa bir ilçe kongresini dahi yapamayan il başkanı altı ay önce giderdi ama bizde üç kez ertelendi ama ne giden var, ne de gidecek olan. Muhtemelen yine de fatura en zayıf kimse ona kesilir.

Öncelikle şunu ifade edeyim, tabloda şuna şahit olduk ki, bu tür süreçlerde genel merkezin adayı falan yok. Kimle çalışılmak isteniyorsa Gebze’den il yönetimine, il yönetimi de Ankara’ya o ismi bildiriliyor, o isim de daha sonra milletin gazını almak için genel merkezin adayı olarak açıklanıyor.  Burada parti içerisindeki büyük çoğunluğun İrfan Ayar ve arkadaşları ile sorunu yok ancak, parti tabanı işin usulüne tepki gösterdi. Belki de İrfan Ayar kendisi aday olsa daha başarılı olur, daha fazla destek görürdü. Bu saatten sonra il yönetiminin İrfan Ayar’la devam edeceğini sanmıyorum, belki Hüseyin Kurt da olmaz ancak en azından Hüseyin Kurt ve Köksal Tatoğlu ile asgari müşterekte anlaşma sağlanması gerekecek. Geçen dönem muhalefetin adayı Atilla Karataş’ı ezmeye, sindirmeye ve işinden etmeye çalışanlar bu dönem sert kayaya çarptı. Çok iyi teşkilatçı olduğunu iddia eden Fikri Işık ve arkadaşları sanırım teşkilatçılık nasılmış Gebze’de bunu çok daha iyi gördü.

İrfan Ayar’ın da Hüseyin Kurt’un da parti içerisinde ve Gebze’de seveni-sevmeyeni vardır ama her ikisinin de parti içerisinde bir ağırlığı olduğu gerçek. Ayrıca birileri bu işi hemşericilik kavgasına çekmeye çalıştı ancak, ne İrfan Ayar’ın ne de Hüseyin Kurt’un bu işi Rize-Trabzon kavgasına çekecek kadar küçük düşüneceğini sanmıyorum. Zaman zaman bu tür söylemlere tepki gösterdikleri yönünde duyumlar da aldık. Her iki isim bizim de yıllardır dostumuz ancak insana, mesleğe ve parti tabanına ve Gebze’ye saygı gereği bu gerçekleri birilerinin söylemesi gerekiyor. Her dönem birilerini yalamaya başlayanlar bunları söyleyemez ve yazamaz, korkarım bir süre sonra bu şehirde yalayacak adam bulamayacaklar.

Burada en çok tepki çeken konuların başında parti içerisindeki rant hesapları çekti. Bir ay önce de dile getirmiştim, “kimse duymadım, görmedim, bilmiyorum demesin, çünkü parti içerisindeki herkes kimin nerede kimlerle ne işler çevirdiğini, nerelerde ne kirli işlerin döndüğünü, kimlerin hangi rantların peşinde olduğunu çok iyi biliyor” demiştim. Nitekim parti içerisinde bu işleri bilen ve kendisini Gebze’ye karşı sorumlu hisseden herkes bu işe tepki gösterdi. Burada sözüm ne Hüseyin Kurt’a ne de İrfan Ayar’a…AK Parti kendi içerisindeki rantçıları temizlemeli ve bu isimlere artık Gebze üzerinden de el çektirmelidir. Yoksa tehlike çanları çok daha acı çalacak gibi…Bu isimlerin kim olduğunu bana sormayın, parti içerisindeki herkes her şeyi bizden daha iyi biliyor. Burada Gebze adına mücadele veren ve bir duruş sergileyen herkesi tebrik etmek gerekir. Gebze bu gücü bundan sonra daha fazla göstermeli ve kendi göbeğini kendisi kesmelidir. Fikri Işık il başkanı iken Sebahattin Malkoç söylemişti ama sanırım tam anlaşılmamış, bugün yeniden hatırlatmanın tam zamanı….

08 Şubat 2018-CEYHAN GEBZE ÜZERİNE KONUŞTU!

04 Aralık 2017-BU İŞ ANLAŞMASIZ OLMAZ!

29 Kasım 2017-AK PARTİ ÇOK GERGİN!

09 Kasım 2017-SİYASETTE ZOR DÖNEM BAŞLIYOR!

27 Ekim 2017-HERŞEY DAHA “İYİ” OLACAK MI?

25 Eylül 2017- Akşener taraftarları şov yaptı!

16 Eylül 2017-AK PARTİ’DE İŞLER KARIŞTI

13 Eylül 2017-AK PARTİ NEYİN PEŞİNDE?

05 Haziran 2017-MERMERCİLER BİR ÇIRPIDA GEÇERKEN!

27 Mayıs 2017-MERMERCİLERDE HANGİ AK PARTİLİER VAR?

14 Mayıs 2017-BİTMEYEN ANİBAL KAVŞAĞI

29 Nisan 2017-“HAYIR” ÇIKSA REFERANDUM İPTAL EDİLİRDİ

18 Nisan 2017-REFERANDUMDA KİM KAYBETTİ?

14 Nisan 2017-SANDIK VE SORUMLULUK!

07 Nisan 2017-YALAKA DEVLET MEMURLARI…

31 Mart 2017-GERİLEN TÜRKİYE’Yİ İZLERKEN…

24 Mart 2017-BU REFERANDUM ERTELENİR Mİ?

14 Mart 2017-GELECEĞİ YOK EDİLEN GENÇLER

11 Mart 2017-REFERANDUM SÜRECİ GEBZE’YE NE KAZANDIRIYOR?

04 Mart 2017-GEBZE’NİN YOĞUN VE GEREKSİZ GÜNDEMİ…

21 Şubat 2017-GEBZE’YE YAPILAN BAŞMÜDÜRLÜK İHANETİ

18 Şubat 2017-KUTUPLAŞARAK REFERANDUMA GİTMEK

11 Şubat 2017-DEVİR YALAKALIK DEVRİ!

03 Şubat 2017-CHP’DE ÇARPIŞAN YUMURTALAR!

28 Ocak 2017-NEYE EVET, NEYE HAYIR?

21 Ocak 2017-TARAF OLMAK MI YALAKA OLMAK MI?

14 Ocak 2017-TÜRKİYE NELERİ TARTIŞIYOR?