Akşener taraftarları şov yaptı!

 

Yeni parti kurulması aşamasında olan Meral Akşener taraftarları dün Gebze’de adeta şov yaptı. Toplantıya giderken 50-60 kişilik elit bir grubun katılacağını sanmıştım ama yaklaşık her partiden 600 civarında insanı orada görünce çok şaşırdım.

Toplantıya katılanlar arasında şüphesiz en dikkat çeken isimlerden birisi KOÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Demirkaya idi. Kendisi ile salonda karşılaşma imkanımız olmadı ama sonradan orada olduğunu öğrendik. Ayrıca MHP Kocaeli Milletvekili adayı Ahmet Yeşil, MHP Kocaeli eski il başkanı Celalettin Yaylak, Demokrat Parti Gebze eski ilçe başkanı Rüstem Keskin ve arkadaşları, AP eski ilçe Başkanı Ekrem Balık, CHP eski il genel meclis üyesi Serdar Uzun, AK Parti Gebze belediye başkan adaylarından Abdurrahman Dede ile Gebze’nin köklü ailelerinden Altıntaş ailesinden Turgut Altıntaş MHP eski ilçe başkanları Hamit Kuş, Kemalettin Tulgar, Hayati Bayram, İskender Turan, Fatih Kartal, Aslan Sazak ve Metin Uzunok, Anavatan Partisi Gebze eski ilçe başkanı Bahri Özcan ve MHP eski meclis üyelerinden Hasan Hacıoğlu ve Tahsin Dursun, DSP Eski ilçe başkanı Celal Yıldırım, meclis üyeleri Şule Oğuz ve Nuri Kurt, Genç Parti Gebze eski ilçe başkanı Mehmet Sadi  Esmer, Büyük Birlik Partisi Darıca Eski ilçe başkanı Şazim Boztaş, Ülkü ocakları eski başkanları Bünyamin Tanış, Haluk Turgut, Yavuz Furunci, Gebze Fenerbahçeliler derneği başkanı avukat Özgür Alparslan, Gebze kent konseyi eski başkanı Gültekin Şener, şehit aileleri derneği başkanı Önder Kılıçarslan, Gebzeli avukatlardan Kadir Büyükgöz, Medet Polat, Alper Bayraktar, Ekrem Korkmaz ve Burak Uluköylü, Adnan Menderes Kültür Vakfı başkanı Ayhan Tektaş, Merkez hastanesi doktorlarından Koray Topçu ve bazı doktor arkadaşları ile işadamları Cevat Sayan, muhtarlar Ekrem Çakır, Necati Küçük, Cafer Demirkan, Şükriye Kavran, Hüseyin Akın ve eski muhtar Turgut Uçar ile MHP’nin bölgemizdeki eski isimlerinden Şerif Aktaş, İbrahim Biçer, Celal Erdöl, Dr. Mehmet Kulaksız, Mehmet Baba, Doç. Dr. Bülent Hekimbaşı, Gazi Duyar, CHP’li Hüseyin Çalış, Gebze eski belediye başkan yardımcısı Enver Er, Türk Ocakları eski Şube Başkanı Prof. Dr. Yavuz Sezen ve Aydınlar Ocağı Eski Başkanı Selahattin Türkmen, merhum Alaettin Kurt’un yeğenleri Şenol Kurt, Mustafa Usta ve Fevzi Kurt, CHP Meclis Üyesi Dilek Tan, Gebze Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nejat Kar, AK Partili İsmail Altay, MHP Tuzla eski ilçe Başkanı Recep Karaot, gibi çok önemli isimler katıldı. Toplantıya CHP Kocaeli eski milletvekili Salih Gün ve Dilovası eski belediye Başkanı Ercan Dalkılıç da selam gönderdi.

Tabanda inanılmaz bir heyecan ve kıvılcım vardı ancak daha iyi bir toplantı organize edilebilirdi. Şimdi sıra yeni teşkilatlanmaya geldi. İkinci toplantıya kim ya da kimlerin katılacağı merak ediliyor ancak Akşener taraftarlarının çok güçlü bir oluşum içerisinde olduğunu söylesek yanılmayız. Sadece bu oluşum içerisinde değil tüm partilerde siyasette seviye yükseltilmek isteniyorsa bunun güçlü ilçe ve il yönetimlerinden başlaması gerektiğini hatırlatmak isterim. Kişisel görüşüm şu dur ki, bu partinin Gebze ilçe başkanı MHP, DYP, DP, AP ve DSP gibi partilerde ilçe başkanlığı yapmış bir isim olmamalıdır. Zira dışarıdan güçlü ve daha toparlayıcı bir isim olursa çok daha başarılı olunacağına inanıyorum. Parti ismi bile beli olmadan bu isimler burada toplanabiliyorsa bu hareketin geleceğini çok iyi takip etmek gerekir. Bir önerim daha, diğer partilerde çalan çırpan ve ismi şaibeler ve yolsuzluklarla anılmış, elinde imkanı olduğu halde ne çevresine ne de milletine hiçbir katkı sunmayan isimlerin parti çevresinden uzak tutulması gerekir.

Son bir not da oyucuya; bu yazıları sosyal medya üzerinden de yayınlıyoruz ve binlerce insan okuyor. Eleştirilere sonuna kadar açığız ama yazıyı okumadan, okuduğunu anlamayan ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar ne bu yazıyı okusun ne de gereksiz yorumlar yapsın..

 

08 Şubat 2018-CEYHAN GEBZE ÜZERİNE KONUŞTU!

04 Aralık 2017-BU İŞ ANLAŞMASIZ OLMAZ!

29 Kasım 2017-AK PARTİ ÇOK GERGİN!

09 Kasım 2017-SİYASETTE ZOR DÖNEM BAŞLIYOR!

27 Ekim 2017-HERŞEY DAHA “İYİ” OLACAK MI?

25 Eylül 2017- Akşener taraftarları şov yaptı!

16 Eylül 2017-AK PARTİ’DE İŞLER KARIŞTI

13 Eylül 2017-AK PARTİ NEYİN PEŞİNDE?

05 Haziran 2017-MERMERCİLER BİR ÇIRPIDA GEÇERKEN!

27 Mayıs 2017-MERMERCİLERDE HANGİ AK PARTİLİER VAR?

14 Mayıs 2017-BİTMEYEN ANİBAL KAVŞAĞI

29 Nisan 2017-“HAYIR” ÇIKSA REFERANDUM İPTAL EDİLİRDİ

18 Nisan 2017-REFERANDUMDA KİM KAYBETTİ?

14 Nisan 2017-SANDIK VE SORUMLULUK!

07 Nisan 2017-YALAKA DEVLET MEMURLARI…

31 Mart 2017-GERİLEN TÜRKİYE’Yİ İZLERKEN…

24 Mart 2017-BU REFERANDUM ERTELENİR Mİ?

14 Mart 2017-GELECEĞİ YOK EDİLEN GENÇLER

11 Mart 2017-REFERANDUM SÜRECİ GEBZE’YE NE KAZANDIRIYOR?

04 Mart 2017-GEBZE’NİN YOĞUN VE GEREKSİZ GÜNDEMİ…

21 Şubat 2017-GEBZE’YE YAPILAN BAŞMÜDÜRLÜK İHANETİ

18 Şubat 2017-KUTUPLAŞARAK REFERANDUMA GİTMEK

11 Şubat 2017-DEVİR YALAKALIK DEVRİ!

03 Şubat 2017-CHP’DE ÇARPIŞAN YUMURTALAR!

28 Ocak 2017-NEYE EVET, NEYE HAYIR?

21 Ocak 2017-TARAF OLMAK MI YALAKA OLMAK MI?

14 Ocak 2017-TÜRKİYE NELERİ TARTIŞIYOR?