1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Satranç Ligi’nde dördüncü etap tamamlandı
Satranç Ligi’nde dördüncü etap tamamlandı

Satranç Ligi’nde dördüncü etap tamamlandı

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde organize ettiği Okullar...

A+A-

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde organize ettiği Okullar arası Satranç Ligi’nin dördüncü etabı hafta sonunda gerçekleştirildi.

 

Zevkli dakikalara sahne olan dördüncü etabın sonunda ilkokul kategorisinde Çayırova Üç Renk Koleji’nden Cemal Arda Bilir, Ortaokul kategorisinde İzmit Özel Atafen Ortaokulundan Alperen Sel ve lise kategorisinde Kocaeli Fen Lisesi’nden Servet Hakan Altay birinci oldu.

 

HEYECANA ORTAK OLDULAR

İlkokul, Ortaokul, Lise kategorisinde düzenlenen ligin dördüncü etabı Körfez Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Turu öğrenci velilerinin yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül ve Türkiye Satranç Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Aykut İlker Mete birlikte izleyerek, heyecana ortak oldular.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Dördüncü etap kapsamındaki ilk tur maçları Cumartesi günü yapıldı.  Pazar günü ise etap çerçevesinde 6 tur gerçekleştirildi ve dereceye giren sporcular belli oldu. Buna göre;

İLKOKUL KATEGORİSİNDE

Çayırova Üç Renk Koleji’nden Cemal Arda Bilir birinci, Derince Turgut Reis İlkokulundan Halil Maden ikinci, Derince Şükrü Aracı İlkokulundan Mehmet Bora Çelik üçüncü, Gölcük Turgut Özal İlkokulundan Tuğrul Uyar dördüncü oldu.

ORTAOKUL KATEGORİSİNDE

İzmit Özel Atafen Ortaokulundan Alperen Sel birinci, Derince Alparslan Ortaokulundan Umut Arda Güzel ikinci, İzmit Şehit Ümit Balkan Ortaokulundan Ömer Göllü üçüncü ve İzmit Atatürk Ortaokulundan Halit Aktürk dördüncü oldu.

LİSE KATEGORİSİNDE

Kocaeli Fen Lisesi’nden Servet Hakan Altay birinci, İzmit Muammer Dereli Fen Lisesi’nden Oğuz Kaan Elidolu ikinci, aynı liseden Fatih Kanlıdere üçüncü ve Dilovası Özel Enka Teknik Okulları’ndan Emre Demirbaş da dördüncü oldu.




Bu haber toplam 344 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.