1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. “Kocaeli’nde kamu 783 yatırımı var”
“Kocaeli’nde kamu 783 yatırımı var”

“Kocaeli’nde kamu 783 yatırımı var”

2018 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurul Toplantısı, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Vali  Aksoy, “2018 yılı içerisinde kamu yatırımı olarak toplam 783 yatırımımız var.”dedi.

A+A-

2-152.jpg

2018 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurul Toplantısı, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Valim Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Suat Kılıç, İlçe Kaymakamları, Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdürü Mahmut Baytüz, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Kocaeli  DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan,  kurum müdürleri, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin yetkilileri katıldı.

151 PROJE TAMAMLANDI

Vali Aksoy toplantıda yaptığı konuşmada; “2018 yılı 3. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir aradayız.  2018 yılı yatırımlarının gerçekleşme durumu ve koordinasyon gereken durumları görüşeceğiz. 2018 yılı içerisinde kamu yatırımı olarak toplam 783 yatırımımız var. 275 tanesi merkezi idare tarafından, 508 tanesi de mahalli idareler tarafından yürütülmektedir. Şuana kadar 151 proje bitmiş, devam eden 514, ihale aşamasında olan 71 ve 47 tanede başlanamayan projemiz bulunmaktadır. 2018 yılı yatırımlarının proje tutarları toplam 10 milyar 408 milyon TL’dir. 2018 yılı için öngörülen ödenek miktarı da 3 milyar 19 milyon TL’dir. 2018 yılında yapılan harcama 1 milyar 445 milyon TL’dir. Ortalama nakdi gerçekleşme oranı %48’dir.

 

YATIRIMLARI TAKİP SİSTEMİ

 

İl Planlama Koordinasyon Müdürlüğümüzde yatırımları takip sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemde ilgili kurumlarımızın gönderdiği bilgiler işlenerek, burada yatırımlar takip ediliyor. Bu konuda İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğümüzün sizden talep ettiği bilgileri zamanında ve doğru olarak iletmeniz büyük önem taşıyor. Bu konuda ilgili birim amirlerimizin bu hassasiyeti göstermeleri ve bundan sonraki çalışmalarda kullanılması büyük önem taşımaktadır.     Sorunlu olan yatırımlarımız varsa çözümü noktasında bütün yatırımcı kurumlarımızın hassasiyet göstermeleri ve biran önce bu yatırımları gerçekleştirmek üzere gayretlerini ortaya koymaları büyük önem taşımaktadır.” Dedi.

Toplantıda  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz ilimiz için önem arz  eden  projeler   ile ilgili  sunum gerçekleştirdi. Proje uygulamalarında karşılaşılan sorunlar üzerinde değerlendirmeler yapılarak, sorunların bir an önce giderilmesi için Vali Aksoy  tarafından ilgili kurum yetkililerine gerekli talimatlar verildi.

Bu haber toplam 430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.