1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çayırova’da Eğitim Çalıştayı
Çayırova’da Eğitim Çalıştayı

Çayırova’da Eğitim Çalıştayı

Çayırova’da  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalıştay düzenlendi.   Çalıştayda konuşan Kaymakam Hasan Gözen, ““Nitelikli insan kaynağı, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli unsurlarından birisidir. Nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde ise m

A+A-

2-(3).jpeg2-(2).jpeg

Çayırova  Kaymakamı Hasan Gözen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  düzenlenen ve GOSB Tadım Jale Yücel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde gerçekleştirilen Mesleki Teknik Eğitim Çalıştayına katıldı.
Kaymakam Hasan Gözen yaptığı konuşma da “Nitelikli insan kaynağı, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli unsurlarından birisidir. Nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde ise mesleki ve teknik eğitim yadsınamaz bir öneme haizdir. Kalkınmışlık düzeyi yüksek olan ülkelerin mesleki ve teknik eğitime verdikleri önem, bu yaklaşımı güçlü bir şekilde desteklemektedir.
NİTELİKLİ İNSAN YETİŞTİRMEK
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mesleki ve teknik eğitime olan talep, artış eğiliminde olup politikalar bu gerçek göz önüne alınarak belirlenmektedir. Ülkelerin gelişmesinde kalkınmasında sanayileşmesinin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip, yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetişmesiyle mümkündür. Mesleki eğitimin iki amacı yöneliktir. Bir taraftan genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye nitelikli insan yetiştirmektedir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi becerileri ve davranışları, birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve ülke ekonomisinin kalkınmasında Mesleki ve Teknik Eğitim en önemli role sahip olacaktır.

ÇALIŞTAY ÖNEMLİ KATIK SAĞLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan eğitimde 2023 vizyonu kapsamında, Kocaeli İli genelinde bu vizyona uygun olarak yapılan ve ilçemizde de mesleki ve teknik eğitim çalıştayı olarak belirlenen bu çalıştayın, çalışmalarımıza çok önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyor ve bekliyorum. Çalıştayın açılışına katılan, bugüne kadar emeği geçenlere, bugün büyük katkılar sağlayacaklarına inandığım katılımcılara tekrar teşekkür ediyor, çalıştayımızın hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Bu haber toplam 612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.